web statistics

Analiza E Nje Skulpture

Analiza Skulpture

Pas zbulimit të një skulpture të tillë njerëzit nuk mund të rrinin pa komentuar dhe nuk kishin si të mungonin memet.

Analiza e nje skulpture. Pjesa e sipërme dhe ajo e poshtmja ndodhen në përmasat e prerjes së artë. Më datë 1 korrik trim ademi i njohur si capital t publikoi albumin me titull skulpturë një emër që duket se ia ka bërë bërë dhuratë vetes për vullnetin e jashtëzakonshëm për të sfiduar mbipeshën. Vepra e artit doli të dielën në forumin rinor botëror wyf që po mbahet në sharm el sheikh. Domethënë i përafrohet pamjes së saj ose le të themi që s ka lidhje me zonjën e parë.

Deklaratë n për këtë o c. Ishte e tmerrshme dhe nuk ngjante thuajse fare me sulmuesin e real madridit por e tregonte më shumë si një karikaturë sesa një atlet. Ky është njëherësh projekti i parë nga ky album i reperit pjesa e parë e të cilit do t i ketë plot shtatë këngë të reja. E sipërmja e poshtmja.

Ajo u bë virale në internet por për arsyen e gabuar. Pjesa e dytë e skulpturës do t i ketë tetë këngë të. Një listë me veprat e famshme të kësaj forme arti sipas vlerësimeve të specialistëve dhe njerëzve që kanë pasur rastin ti shohin nga afër nga e dhjeta te e parafotodavidi i bronztëpunuar në vitin 1440 nga donatello 1386 1466 davidi i bronztë është një nga skulpturat më të famshme të ditëve të sotme dallon si puna e parë e pambështetur në bronz të përpunuar. Emri i përdoruesit tuaj.

Rreth një vit më parë një skulpturë e yllit të futbollit cristiano ronaldo u zbulua në aeroportin madeira në portugali. Fushat dallohen për nga përkatësia e shkallës kromatike akromatike. Një skulpturë e artistit italian michelangelo s është gjetur brenda kishës françeskane të apostujve të shenjtë në romë. Islandë skulptuara e quajtur lindja e venusit do të hiqet nga qendra e artit pas ankesës së një vizitoreje në këshillin e qendrës së arteve.

Skulptura paraqet sulmuesin me krahët e tij të hapur pas shënimit të golave. Skulptura u zbulua javën e kaluar dhe është frymëzuar nga një foto e melanias e vitit 2018. Bashkë më këngët e albumit të tij reperi 29 vjeçar ndan me ndjekësit edhe foto ku shfaqet i zhveshur dhe krenohet. Skulptura është zbuluar nga profesor loh i universitetit të londrës.

Tërësia e kompozicionit bazohet mbi fushat e vendosura horizontalishtë në largësi të njëllojta. Capital t ka publikuar projektin me titull tu festu të cilin kësaj radhe e solli vetëm në versionin audio. Lulu drew i bribie island paraqiti ankesën në këshillin rajonal të gjirit moreton pasi ajo vizitoi qendrën e arteve të komunitetit bribie island dhe vuri re që në skulpturën prej guri ranor po ekspozoheshin pjesë intime të gruas. Horizontal j a e ndan fushën e pikturës në dy pjesë.